PapierowecudamistrzaorigamiArturaBiernackiego
28.08.2013

papierowe cudo

 

Dnia 28.06.2013 w Centrum Aktywizacji gościliśmy mistrza origami Artura Biernackiego, którego wieloletnia, artystyczna pasja zaprowadziła aż do programu „Mam talent”!

 

Większość z modeli, które zrobił do dziś, to jedne z najbardziej zaawansowanych. A jest co podziwiać! Zdolne ręce mistrza potrafią z dziecinną łatwością złożyć raki, łosie, małpy, pajaca z harmonią, konie, psa, koguta, słonia, łabędzia, feniksa, tarantulę, kraba, ważkę, lisa, jamnika, nosorożca, który jest modelem autorskim mistrza, czy chińskiego smoka, którego składanie zajęło panu Arturowi dwa miesiące. To zaledwie część jego umiejętności. Na warsztatach w Centrum mistrz zaproponował seniorom złożenie łatwiejszych modeli. Uczestnicy, krok po kroku - według udzielanych wskazówek, bacznie obserwując mistrza – składali najpierw motyla a potem anioła.

 

Origami to zajęcie bardzo pracochłonne, wymagające cierpliwości. Na szczęście tej seniorom nie zabrakło. Nie zabrakło także i chęci, pomimo że pomiędzy uczestnikami była niekiedy spora różnica wieku, a w pewnym wieku – jak mawiają niektórzy - „może się już nie chcieć”. Jest to doskonałym potwierdzeniem słów Ajschylosa, jednego z najwybitniejszych tragików ateńskich, który twierdził, że : „Nikt nie jest tak stary aby nie mógł się czegoś nauczyć.”

 

 

 

 

 


 

 

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego